Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  48
  • Emri i Vërtetë:
  • Evis Nako
  • Vendlindja:
  • Kavaje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
BIOGRAFIA: Akrepi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Akrepi njihet si nje nga Artistet e pare te Hip Hopit te mirefillte ne trevat Shqiptare. Tekstet e tij bazohen shpesh ne histori reale dhe prekin tema sociale. Evis Nako, i njohur ndryshe me nofken “Akrepi“, rritet ne nje familje ushtarakesh, dhe shumicen e kohes se tij e kalon duke u stervitur ne paralelet e repartit ushtarak. Ne shkolle dallon si nxenes inteligjent, ne klase te peste te shkolles fillore „Fiqiri Kurti“, renditet i pari ne Olimpi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Komente

2 🔥

Çaste (2019)

★★★★★

Shqiptar Gjaknxehte (2009)

★★★★★

Milimetri I Fundit (2005)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Akrepi, Evis Nako

Komente 2