Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrepi - Shqiperi O Nena Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

TI DO ME DIT NGA VIJ TA THEM UNE NGA VIJ
NGA NJI VEND QE QUHET SHQIPERI
NGA NJI VEND QE SHQUHET PER TRIMERI
ATJE KU GJAKU NUK FALET LAHET PARA SE TE THAHET
KU ERA E TIJ NDIHET GJENERATE PAS GJENERATE
KU SHUMICA ESHT RRIT ME DHUNE DHE PA TE NUK BEN DOT
KU MESOVA TE ECI E TE SHKRUAJ ME 36 SHKRONJAT
KU SKA LIGJ AS POLITIKE LIGJIN E BEN ME I FORTI
SHITET ARMA TE TREGU E VRITEN ROBT SE KOTI
BARKU BOSH E XHEPI BOSH KANE MAKINAT ME TE BUKURA
KU PO NUK PATE SHOQNI NUK JE ASKUSHI OR VLLA
KU JAN VAJZAT ME TMIRA KU JAN VAJZAT ME SEKSI
KU POLICI MBYLL SYTE E VESHET KUR SHEH 5MILEKSHIN
ME GJITH TMIRAT DHE TE KQIJAT PRAP UN JAM KRENAR
QE UN VIJ PREJ KTIJ VENDI E AQ SHUM MALLI ME KA MARR
PASKA QENE REALITET O NAIM CDO POEZI
TASH KUPTIMIN E TYRE NE SHPIRTIN TIM PO E NIJ

SHQIPNI O NENA IME KUR DO TE SHOH NE GEZIME
EDHE PSE PLOT ME HALLE KOKEN LART SHQIPONJE TRIME
SHQIPNI O NENA IME JE KRENARIA IME
EDHE PSE LARG TE KAM GJITHMONE ME VETE NE ZEMREN TIME

ATJE KU THAHET GJETHJA KANABIS SIPER ASFALTIT
ATJE KU FJALET MIRE MATEN QE JETA TE ZGJATET
KU NJEREZIT KANE SHPIRT GLADIATORI S'PERULEN KURRE
KU DHE FEMIJA 11 VJEC FLET E GJYKON SI BURRE
KU TE LEXOJNE NE FTYRE CDO MENDIM QE KE NE TRU
DASMAT ME QINGJAT NE HELL RAKIJA DERDHET UJE
VIJ NGA NJE VEND SHUM I VOGEL QE LA EMER NE GJITH BOTEN
QE PA E NJOHUR MIR TE HUAJT IMAZHIN JA CORREN
KU TE PRESIN ME BUJARI EDHE PSE NE VARFERI
KU NJEREZIT NDAJNE DHE KAFSHATEN E FUNDIT QE KANE ME TY
KU EDHE PSE PA SHKOLLE NUK KA GJE QE S'E DINE
KU ROBI MER JETE E JEP JETE PER DASHURI
ATJE KU JANE MALET PLAZHET PLOT LOKALET
KU PAS NJE DITE GEZIM TI KE NJE MUAJ ME HALLE
KU NJONI VLLA KATIL TJETRI ME ZEMER TE MADHE
KU NJONI BON PER TY NDERSA TJETRI TALLET

KU TE VRASIN FJALET ME SHUM SE ARMET
KU BESA E DHENE CON DHE NJEREZIT NGA VARRET
KU FAMILJA ESHT E SHENJTE E NUK PREKET
KU ROBI PER TE RUJT NDERIN PERQAFON EDHE VDEKJEN
KU PARTITE LUFTOJN VETEM PER TE LUFTU NJONA TJETREN
SE VRASIN MENJEN PER TE PERMIRESU JETEN
KU DEMOKRACIA QE AQ SHUME E DONIM
NA BONI TA BRAKTISIM KET VEND NE VEND QE TA RINDERTONIM
KU NJEREZIT I HIPEN GOMONES PER NJE JETE ME TE MIR
PRINDERIT AKOMA I PRESIN S'E DINE QE DALLGET I PERPINE
KU SHPRESA KURRE NUK VDES I MBAN NJEREZIT GJALLE
JEMI POPULL ME FORCE E VULLNET DO JA DALIM MBANE
AI VEND QE SHPESH E PUSHTUN E PREN E COPTUN
PO QE KURRE SE PERULEN E KURRE SE GJUNJEZUN
NGA AI VEND QE E SHKROI ME GJAK HISTORIN
KU NENAT HUMBEN BIJTE E MARIN ME VETE DERI NE VARR ZINE


Ky tekst u dërgua nga EltiranAkrepi
Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5


Akrepi - Shqiperi O Nena Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiperi O Nena Ime".
3. Video është e këngës "Shqiperi O Nena Ime", por nuk këndohet nga Akrepi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akrepi:


Komente 0