Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrepi - Milimetri I Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

ndonjehere
ndonjehere robi kerkon te ktheje mbrapsht kohen
po robi se kthen dot mrabsht kohen,
po edhe sikur te mund ta kthej mrapsht kohen
prap,
mbajeni mend,
po te njejten gjo ka me bo

Thojn cdo katastrof per pak dite harrohet/
po ca po ndodh me mu me asgjo nuk barazohet/
kur me dicka mesohesh e me pershtypje nuk tben/
pyes veten pse pa pir mu gjumi naten sme ze/
thojn kush osh burr e bon zemren gur/
po kjo nuk vlen per mu se paskam seder te smur/
u terapova me indiferenc por pa dobi/
se ajo qe te bren po se nxorre te tret te bon hi
me braktisen mu se dhe kafazin ku
shpirtin ma kan kyc,vec lirise gjo tjeter sdu/
kur zogun e shqiponjes e kerkojn me e vra/
ai hidhet ne humner e sbi kurr ndor i gjall/
per t fitu dicka rrezikova gjithcka/
po zoti me ndihmofte se nuk e mbyll me kaq
se dhe po u fundosa do marr me vete nji tuf/
se lista u zgjat aq shum sa dol nga tyta magnumit

refreni

nuk e di pse djellin e urrej
ndoshta se ngrohtsin e tij se ndjej
kjo qeli mu shpirtin po ma bren
po sharroj milimetrin e fundit te prangave
nen te lutem mos me urrej ti mu
Une sjam i till si njerzit tkan tregu
qe e vetmja menyr per te mbijetu
mjan rrit dhomet si ujk po pres ti ngul nuk pys as kujt as pse

jet jet mallkimi kujt po mzen
me pistolet nen jastik nuk shtyhen me kto net
du te zbrazem diku/cbona zot qe mkan denu/
pse kerkova pak respekt nga bota vujtjet mu shtun/
njerzit thojn te verteten vec kur mbeten vetem/
te marin te miren per tkeq se mendojn vec per vete/
edhe kur te buzeqeshin o per frik o per interes/
at burrni qe ju skeni un e ruj gjersa te vdes
ne kohen kur me pan lart cdokush me ofroi ndihmen
por tashi qe rash keq te gjith me kthyn shpinen/
vec i gjo msova te sigurt ne gjith kto vite/
ne duhet me pas besim te kush ateher vec te vetja ime/
thojn qe juda puthi krishtin pastaj e kryqezun/
por me mu gabut adres se un sfal kam etje per dhun/
e nuk me plas per boten se botes s'i plas per mu/
deri dje qesh altruist sot po ju shpall luft/
se e pata me pak me ju se sa me veten time/
se pata zemer sa kish nen tereza per nje vajz jetime/
e tju kerkoj falje per ca bona osht njilloj
sikur tju kerkoj ndjese per faktin qe ekzistoj/
desha te ndryshoja boten e me ndryshoi ajo mua/
u bera si kriminelet qe deri dje perbuzja/
shpresoj qe shpirti te mgjej rehat ne boten qe vjen/
persa i perket se tanishmes po drogohem me rap

refreni

nuk e di pse djellin e urrej
ndoshta se ngrohtsin e tij se ndjej
kjo qeli mu shpirtin po ma bren
po sharroj milimetrin e fundit te prangave
nen te lutem mos me urrej ti mu
se sjam i till si njerzit tkan tregu
qe e vetmja menyr per te mbijetu
mjan rrit dhomet si ujk po pres ti ngul nuk pys as kujt as pse

dikur qesh romantik jam bo paranoik/
sepse vajzat qe njoha kishin nevoj per kamzhik/
e sfidova shum durimin e teprova me mirsi
per cudi njerzit marin xhentilecen per dobsi/
nje dhimbje e till s'mpihet dot as me miell/
jam shum krenar e s'shtirem dot sikur nuk e perfill/
ju qe mkerkoni shpresoni te mkapni ngjum/
e matuni mir se rast tjeter skeni per tpas mo kurr/
dhe per ata qe me than se kam te gjat me ket tip qe kam jam/
ja ku jam prap ktu mos u lodhni kot me mu
sepse truni mka skadu qe ne 98/
kur mu desh te hyj nmekat per tmos humb jeten/
i doli fundi shishes smbahem dot ne kemb/
po me njomen syt me mori malli moj nen/
u bon 9 vjet qe ste shoh/tashi je thinj mkan thon/
do tjap 10 vjet nga jeta ime vec te gjej si te kam lon

nuk e di pse diellin e urrej
ndoshta se ngrohtsin e tij se ndjej
kjo qeli mu shpirtin po ma bren
po sharroj milimetrin e fundit te prangave
nen te lutem mos me urrej ti mu
se sjam i till si njerzit tkan tregu
qe e vetmja menyr per te mbijetu
mjan rrit dhomet si ujk po pres ti ngul nuk pys as kujt as pse


Ky tekst u dërgua nga Bledi DbrAkrepi
Publikimi: 01/12/2005


Akrepi - Milimetri I Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Milimetri I Fundit".
3. Video është e këngës "Milimetri I Fundit", por nuk këndohet nga Akrepi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akrepi:


Komente 0