Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrepi - Mos Me Provoko Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

ne telefon me tha shkojm sot ne kinema,
ta kisha dit punen kshu ate nate sdo kisha ardh,
ai me prezantoi ty si te fejuaren e tij,
ne at ferkim shikimesh u ndez nje shkendij,
nuk e di,nuk e mendova me thell,
qe cdo fjale e imja ty mendime te tjera te sjell,
me von ne diskotek kur me te kercen,
syte nuk mi ndan qesh e syrin me shkel,
ama edhe une u tregova i trash shume,
se kuptova ne fillim prita sa te ma thush,
ndoshta keshtu do kisha qen ne kohe,
per te shpjegu qe esht tabu ca ti kerkon,
tani po shoh qe sa me larg te rri,
aq me shum ti me vjen pas si me magji,
te lutem mos kembengul se nuk dua te gaboj,
se kam gjak te nxehte keshtu qe sgarantoj,

refreni
vajze nuk e mohoj,
qe dhe un te deshiroj,
por per nje nate me ty,
shokt e vjeter jo nuk i tradhtoj,
vajz nuk e mohoj,
qe shum te deshiroj,
por mos me provoko,
se nuk dua te gaboj,

tani e kam te qarte ti po gjun momentin,
ndoshta pret kur alkoli te ket ber efektin,
fjaleve te tija ti veshin spo ja ve,
sikur te mos ekzistonte me,
sonte po mendon vetem per vete,
po te them ndoshta ti vetem do mbetesh,
per nje ..... si ty shoket si hedh posht,
ndoshta qef te kam po karakteri nuk ma lejon,
ai ter kohen sflet per gje tjeter po vec per ty,
e njoh qe ne femijeri e ne pjese nuk du ti hyj,
ama ne vend te tij kurre sdo te doja te isha,
as qe mendoj ti flas per kete gjithcka mes jush do prishja,
tani ti po perdor tere armet e tua,
sepse je fiksuar tme prishesh mendjen mua,
te lutem mos kembengul se nuk dua te gaboj,
se kam gjak te nxehte keshtu qe sgarantoj,

refreni
vajze nuk e mohoj,
qe dhe un te deshiroj,
por per nje nate me ty,
shokt e vjeter jo nuk i tradhtoj,
vajz nuk e mohoj,
qe shum te deshiroj,
por mos me provoko,
se nuk dua te gaboj,

mos shiko ashtu mos e mer per ofendim,
se nuk ka te beje me simpatine qendrimi im,
se je seksi fantastike ndoshta edhe me shum se aq,
por do ishe me mire ket histori ta lejm me kaq,
do te them dicka te sigurt e sta them per te ngushellu,
nqofse ne te dy do njiheshim me par diku,
me beso sdo tlija kurr tshpetoje,
por tani poziten time vajz te lutem kuptoje,
me beso esht teper e veshtir te rezistosh ty,
ai per ty po ben plane e ka seriozisht me ty,
ndersa buzet e tua i afrohen buzeve te mia,
embelsisht paturpesisht me thu qe mpret te shpia,
vogelushe me vjen keq por mduhet te refuzoj,
se jam cun me seder respektin shum e cmoj,
tlutem mos kembengul se nuk dua te gaboj,
se kam gjak te nxehte keshtu qe sgarantoj,


refreni
vajze nuk e mohoj,
qe dhe un te deshiroj,
por per nje nate me ty,
shokt e vjeter jo nuk i tradhtoj,
vajz nuk e mohoj,
qe shum te deshiroj,
por mos me provoko,
se nuk dua te gaboj,

mos me provoko...no no mos me provoko


Ky tekst u dërgua nga Majlinda   gentikvjAkrepi
Publikimi: 01/12/2005


Akrepi - Mos Me Provoko
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Provoko".
3. Video është e këngës "Mos Me Provoko", por nuk këndohet nga Akrepi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akrepi:


Komente 0