Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrepi - Ndiq Endrren Tende (Feat. Nertila)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

REFRENI

ASGJE S'ESHTE
ASHTU SIC DUKET
POR TI.........
VAZHDO TE NDJEKESH ENDRREN TENDE
ESHTE NJE RRUGE
PLOT ME GURE
POR TI MOS U DOREZO KURRE.......
E KE FUQINE NE ZEMREN TENDE

STROFA 1

PER NJE GJE TE SIGUROJ
QE SKA GJE TE PAMUNDUR
ME VULLNET DHE PAK FAT
PER KU JE NIS KE PER TE ARRITUR
ROBI S'KA LIND I DITUR
KA MESUAR NGA TE TJERET
PER TE FILLU DICKA NE JETE
S'ESHTE KURRE AS VONE AS HERET
DO KURAJO NE FILLIM
SA TE KRIJOSH BESIM NE VETVETE
VEC ME LLAFE MOS U MERR
SE KA RASTE TE SHKURTOJN JETEN
MOS I LESHO SHUM PE BALLONIT
SE PASTAJ TA MERR ERA
ZGJIDHI MIRE RRUGET E JETES
SEPSE NJERA ESHTE HUMNERA
ATE QE TE LYP BESIMIN
TI SHIKOJE GJATE NE SY
PERVEC ATYRE QE TE BON KOKEN
S'I PLASI KUJT PER TY
DUN TE SHOHIN POSHT
TY FILLU NGA AI QE TI QUN SHOK
KUR VJEN PUNA PER TE LEKET
DHE AI TE TRADHETON
LEKU,NDAN VLLAUN NGA VLLAUN LEKU
NUK PYT PER FAMILJE LEKU
NUK SJELL LUMTURI
POR SJELL SHUM PROBLEME LEKU
DHE DROGEN MOS E LUJ
SE TE KOMANDON
TE DALIN TRUT VJEDH E THER
SA HERE MBET PA RACION

REFRENI

ASGJE S'ESHTE
ASHTU SIC DUKET
POR TI.........
VAZHDO TE NDJEKESH ENDRREN TENDE
ESHTE NJE RRUGE
PLOT ME GURE
POR TI MOS U DOREZO KURRE.......
E KE FUQINE NE ZEMREN TENDE

STROFA 2

KI KUJDES NGA AJO VAJZA
QE TE DUKET ME E MIRA
SE NE FYTYRE ESHT SI BOREBARDHA
KURSE NE ZEMER ESHTE SI SHTRIGA
MOS KI FRIKE NGA FRIKA
SE NGA FRIKA NXJERR MESIM
SE KUSH THOTE QE NUK KA FRIKE
NUK MUND TE KETE AS GUXIM
MOS JU RUJ ATIJ QE TE SHAN
POR ATIJ QE TE BUZEQESH
TE MOS I KTHESH KURR SHPINEN
MBAJE VATH NE VESH
JE NJE LUAN MES 1000 CAKEJSH
KET MOS E HARRO
PRANDAJ MPREF DHEMBET SHOKU IM DHE VAZHDO LUFTO
BRODHA SHUM NJEREZ TAKOVA
DHE ARRITA NE NJE KONKLUZION
QE TE NDJEKESH ENDRREN TENDE NUK ESHTE KURRE VONE
NE JET DUHET TE BISH 1 HER PERMBYS
QE TE DISH SI TE NGRIHESH
JETA ESHT SI DETI
PREKI FUNDIN PER TI NDIER SHIJEN
MOS U HUMB MBAS ASAJ
NGA E CILA S'MUND TE NDAHESH LEHT
SE VJEN DITA KUR E GJEN VETEN
ME 2 KEMBET LIDH
MESO DICKA NE JETE
TE HASH BUKE NDERSHMERISHT
SE PO U MORE ME PISLLEQE
BUKA TE NGEC NE FYT NJE DITE
TA JEP KU SE PRET, KU TE DJEG
TE VLLAU O FEMIJA
SHPIRTI S'GJEN QETESI
TE MOHON DHE SHPIJA
VLLAU IM BESOME
DO HASH VETEN ME DHEMBE
PO ME FILLU CDO GJE NGA ZERO
PRAP NUK ESHTE KURRE VONE
MOS E HUMB SHPRESEN KURRE
KALON TRENI DHE PER TY
POR KUR ESHTE MOMENTI
DUHET TE GJESH GUXIMIN PER TI HYP
DHE PO DESHE TI KRIJOSH
RESPEKT VETES SHOKU IM
MOS DYSHO KURRE NE FJALEN TENDE
DHE SIKUR TA KESH GABIM

REFRENI

ASGJE S'ESHTE
ASHTU SIC DUKET
POR TI.........
VAZHDO TE NDJEKESH ENDRREN TENDE
ESHTE NJE RRUGE
PLOT ME GURE
POR TI MOS U DOREZO KURRE.......
E KE FUQINE NE ZEMREN TENDE

2X
UNE E DI QE KE FUQI
PRANDAJ VAZHDO RRUGEN TENDE TI
MOS U NDAL SE JETA S'FAL
EC PERPARA SE DO JA ARRISH

ASGJE S'ESHTE
ASHTU SIC DUKET
POR TI.........
VAZHDO TE NDJEKESH ENDRREN TENDE
ESHTE NJE RRUGE
PLOT ME GURE
POR TI MOS U DOREZO KURRE.......
E KE FUQINE NE ZEMREN TENDE


Ky tekst u dërgua nga BsardiAkrepi
Publikimi: 01/12/2009


Akrepi - Ndiq Endrren Tende
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndiq Endrren Tende".
3. Video është e këngës "Ndiq Endrren Tende", por nuk këndohet nga Akrepi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akrepi:


Komente 0