Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrepi - Don't Close Your Eyes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Don't close your eyes
Don't close your eyes
Never close your eyes to injustices
Don't close your eyes
Don't close your eyes
One day it could happen to you or your family

Sa më i drejt me qen,aq me shum i urren padrejtsit
Si dhe ata qe flejn e mbyllin syt
Para krimit,knej lujn rolin e trimit
Anej tërhiqen se ja kan shum frikën fërkimit
Egoizëm pa limit, friksa pesimista
S'dun t'përzihen kta po prap kan durt e pista
Ta therën tjetrin para syve, ti bo sehir
Me ca ftyre, duhet me e pas tatin per ndërhyrje
Ça edukate po i jep ti fmis tate
Do i zejn prit ndoi nate, n'kët lloj situate
T' gjith do jen per hesap t'vet,askush s'do e ndihmoj
Me ça syni do shikoj botën ku jetojm
S'ka besim rrespekt dashni per asnji
Shef t'gjith si armiq e me vete man thik
Atëher e kupton e do bohesh pishmon
Po kur t'vin mendt ësht von se djali nuk ndryshon

Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Never close your eyes to injustices
Mos i mbyll syt para padrejtsis
Se në vend të tij mund t'jesh dhe ti një dit
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
One day it could happen to you or your family
Mos i mbyll syt para padrejtsis
Se në vend të tij mund t'jesh dhe ti një dit

Injorantet injorojn robt e Zotit e psojn
Se t'parët myllin gojën kur interesin s'ja cenojn
Ja vum vet virusin ksaj bote që po kalbet
Menojm vec të tashmen e nuk na plas per t'ardhmen
Vrasin n'emër t'fes me fen s'kan lidhje fare
Cili zot ja mer jetën fmijve te pafajshme
Jan gjona te pafalshme,lejini historit
I thojn 2021,e nuk ka ven per meri
Ju kan injektu me shiring mediatike n'tru
Bindjen qe dun,idhuj t'gabum
Po ju morin n'qaf gjenerat mas gjenerate
Mendo me menjen tate se po e ha mas qafe
Kemi t'gjith një Zot e t'njëjtin synim
T'bojm më shum për njoni tjetrin se ka ven per t'gjith
E mos i mbyll kurr syt para padrejtsis
Se n'vend te tij mund t'jesh dhe ti një dit

Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Never close your eyes to injustices
Mos i mbyll syt para padrejtsis
Se në vend të tij mund t'jesh dhe ti një dit
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
One day it could happen to you or your family
Mos i mbyll syt para padrejtsis
Se në vend të tij mund t'jesh dhe ti një dit
Akrepi
Publikimi: 30/07/2021
Vocals By Luz Marmer
Saxophone By Oleg Lavrentev
Mix & Master By Loft 71 Studio
Directed & Edited By Akrepi
Credits: RingostylzAkrepi - Don't Close Your Eyes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Don't Close Your Eyes".
3. Video është e këngës "Don't Close Your Eyes", por nuk këndohet nga Akrepi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akrepi:


Komente 0