Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Akullthyesit

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Akullthyesit është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Akullthyesit u krijuan ne Elbasan ne vitin 1989 me iniziativen e Bledi Shishmani (kompozitor-pianoforte) dhe Gentjan Haxhiademi (kitarre-klarinete). Me pas ne grupit i bashkohen, Ermir Durmishaj (batteri dhe pianoforte), Blerim Lolja (bass dhe violonçel), Ymer Ashiku (vokal), Juljan Binjaku (Sax) dhe Mimoza Oga (tasitere e dyte). Akullthyesit jane pothuajse te gjithe te diplomuar ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane. Koncertin e pare grupi e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Bledi Shishmani

Shto profile

zyrtareLindja E Ujikut (1999)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Pinkmetal

Curlies

Sunrise

Germs

Haliband

Red Dog

Premenstrual Syndrome

Bystander

4x4

Permit Of Stay

Tags: Akullthyesit, Akullthysit


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet