Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Motiv I Larget Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Të kam shumë larg tani
Hapësira e detit na ndan të dy
Me ty çmallem vetëm në fotografi
E cila njomet çdo ditë
Nga lotët që më pikojnë nga sytë

Them "Vëlla", e shqiptoj lehtë
Sa i afërt je por dot s'të prek
Nënë e babë janë këtu
S'është e mundur që ti kesh harruar

(refren)
O ne të gjithë të kujtojmë shpesh
Se ti s'je, se ti s'je më mes nesh
Valët e detit kur i shikoj
Në mes tyre duke ikur t'përfytyroj

Këtë këngë e shkruaj për ty
Ndoshta një ditë do ta këndojmë të dy
Motiv që ma ke dhënë vetë ti
Fjalët nga zemra m'burojnë
Lotët mbi fletë më pikojnë
Janë lot që në shpirt të hidhërojnë

Nënë e babë janë këtu
S'është e mundur që ti kesh harruar

(Refreni)

(3 herë)
Zëri i zemrës që nga larg mua më thërret
Fjalët e tij më kujtohen aq shpesh
Se një ditë do të dilja dhe në skenë
Ëndrra ime sot u bë e vërtetë


Akullthyesit - Motiv I Larget
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Motiv I Larget".
3. Video është e këngës "Motiv I Larget", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0