Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alandy

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Rumani 
BIOGRAFIA: Alandy është një autor këngësh dhe këngëtar i njohur. Alandy është një producent mjaft i ri i cili vjen nga Rumania dhe njihet si kompozitor i shumë hiteve të shumë këngëtarëve jo vetëm shqiptar por edhe ballkanas. Ai tash e një kohë punon dhe është nën menaxhimin e MAX Studios e cila udhëhiqet nga kompania e madhe shqiptare "MAX Production Albania". Ka realizuar disa hite, dhe ka pasur bashkpunime kryesisht me këngëtarët si: Dhurata Dora, Young Zerka, Soni Malaj, Ronela Hajati, Adelina Berisha e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Tags: Alandy

Komente 0