A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alar Band

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  57
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Alar Band është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. “Alar Band” është grupi i pesë djemve nga qyteti i Elbasanit formuar në vitin 2013. Dikur nxënës të talentuar të shkollës së muzikës “Onufri” në Elbasan, Xhieldo Hyseni (vokalist), Ardit Serica (piano) Renato Kodra (fizarmonikë), Aldo Meta (violinë) dhe Remi Shrali (bateri) do të bashkonin forcat për të formuar grupin që shumë shpejt do të bëhej mjaft i dashur për publikun. Një publik që i ndjek ata “live” në ambiente të ndryshme në Tiranë dhe El...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Natyral

Spirit Voice

Dreams

Alternative

Grupi Mister

Bulza

Exception

Plisat

Revolt Klan

Marigona


Tags: Alar Band

Alar Band në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë