Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alb-G

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Alb-G është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Elbasani jetonte ne lagjen Dheu i Bardhe. Atje kreu 5 vitet e para te shkolles fillore. ne Klases e 6-t, Elbasani Bashke me prinderit e tij shkojne te jetojne ne qender te Gjilanit, ku edhe 3 vitet e shkolles Fillore i kreu Ne Shkollen Thimi Mitko. Me pas u regjistrua ne SHkollen e Mesme Teknike ne Degen Ndertimtari dega Arkitekture. Elbasani ka shum Mundesi qe ne te Ardhmen te Behet Nje Ingjinier i Arkitektures. Qysh ne Mosh te Vogel Elbasani...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

Double G Army

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kook.1

KOG

Babarim

Ylldrit Jakupaj

Brave-L

Real K

Tuzhi-G

D.S.

Hustle5k

Mr.Don

Tags: Alb-G, Alb G


Komente mbi këtë artist