Alba Kingz
Alba Kingz
Alba Kingz
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Alba Kingz është grup artistësh i njohur. Ylli Gaxherri eshte Junikas i cilli eshte rritur ne Ludwigsburg te Gjermanise. Ai eshte lindur me 02.12.1993.

Veton Zogaj eshte i Therandes, aj jeton ne Fellbach te Gjermanise. Dhe eshte lindur me 26.12.1988.

Më datë 10 Prill 2009, Alba Kingz publikojnë videoklipin "Schwarz Rot Massakar".

Më datë 28 Nëntor 2009, Alba Kingz publikojnë videoklipin "Unsere Gegend".

Më datë 7 Korrik 2010, Alba Kingz publikojnë videoklipin "Frieden", në bashkëpunim me Ilir Pasha.

Në vitin 2010, Alba Kingz publikojnë albumin "Heute Freund Morgen Feind".

Më datë 1 Tetor 2010, Alba Kingz publikojnë videoklipin "Du Bist Anders", në bashkëpunim me Ylli.

Më datë 12 Mars 2011, Alba Kingz publikojnë videoklipin "Jackpot", në bashkëpunim me Flamur & Dukat.

Më datë 17 Korrik 2012, Alba Kingz publikojnë videoklipin "Bang Bang".

Më datë 27 Janar 2013, Gjilan G & Ylli publikojnë videoklipin "Es Tut Mir Leid", në bashkëpunim me Alba Kingz.

Më datë 16 Qershor 2013, Alba Kingz publikojnë videoklipin "Bis Die Sonne Scheint".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: chacha chacha  Komente 0