Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Nënën


Nena Ime E Dashur

Nena ime e dashur,
Une te dua shume,
T-i per mua je drita ime,
Qe me gezon cdo dite.


Duke u kthyer nga shkolla,
Mendoj per ty,
Ngaqese te dua fort,
Dhe t-i cdo here naten ma ben dite.


Kur kisha frike prej erresirres,
Me mbaje afer vetes duke me perqafuar,
Kur u kthehesha nga shkolla me cante ne shpine,
Te perqafoja nena ime e dashur.

- Poezi nga Alba ShabaniZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim