Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Shkollën


Mençuria

Shume te nevojitet mencuria,
Pasi mencuria eshte te dish,
Mencuri s-eshte gje tjeter,
Vecse shkenca e bukurise.

Per te arritur mencuri,
Duhet qe te mesosh e qe te lexosh,
E jo qe te rrish ne lojera elektronike,
Si pershembull ne telefona mobil.

Mencuria nuk arrihet ne kete menyre,
Nuk mund qe te arrihet ne menyre te palodhshme,
Duhet qe te punojme deri ne fund,
T-ia dalim sebashku me punene qe e bejme.

Kuptohet se na bejne dem lojerat elektronike,
Por nese deshiron ta perdoresh kompjuterin per mesim,
Atehere merre dhe hulumto e studio,
Sepse mencuria,
Eshte familja yte.

- Poezi nga Alba ShabaniZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim