Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albamic

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Albamic është një grup artistësh i njohur. Grupi Alba[M]iC është formuar në Shtator të vitit 2008. Pjestarët e këtij grupi janë: $treeT RangeR,Re@L-K, & Da-Gold. Ka ende të tjerë që janë pjesë e AlbaMiC.. Emri AlbaMic është formuar me fjalët (Alba=Shqip & Mic=Mikrofon.) don të thotë (Mikrofoni shqipëtar).. Tani ky grup ka korrur sukses në Kumanovë me tri këngët e tyre..Tani ka edhe disa keng te reja qe se shpejti do te publikohen --||$treeT RangeR||--Nexhmedin Ramadani (Dinny)ose ($treeT...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Thugs Way

Commandos (Og)

Team-Ox

2 Shkupi Flow (Goca)

Proka

Urbanstyle

Anda School Raptology

Kadenca Dhe Naseri

Motrat Sylejmani

Motrat Kryeziu

Tags: Albamic


Komente mbi këtë artist