Alban Asllani
Alban Asllani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Elbasan
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Nentor 2005
  • Horoskopi:
  • ♐ ShigjetariBiografia

BIOGRAFIA: Alban Asllani është një këngëtar. Alban Asllani është kengetar dhe tekstshkrues i rrymes R&B. Lindur në qytetin e ELBASANIT, tingujt e muzikes cilesore e kane shoqeruar gjithmone. I ri ne moshe, premtues dhe i talentuar, ka arritur qe mes "top artisteve me te rinj" te dallohet per vokalin dhe stilin karakteristik ne industrine muzikore. Më 20 Qershor 2022 ai i prezantohet publikut me këngen e tij të parë të titulluar "CORAZON"! Kenge kjo me tekst nga vete artisti, me produksi...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 12