Alban Asllani
Alban Asllani
Alban Asllani
  • Vendlindja:
  • Elbasan Shqipëri
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Nentor 2005
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Alban Asllani është këngëtar. Alban Asllani është kengetar dhe tekstshkrues i rrymes R&B. Lindur në qytetin e ELBASANIT, tingujt e muzikes cilesore e kane shoqeruar gjithmone. I ri ne moshe, premtues dhe i talentuar, ka arritur qe mes "top artisteve me te rinj" te dallohet per vokalin dhe stilin karakteristik ne industrine muzikore.

Më 20 Qershor 2022 ai i prezantohet publikut me këngen e tij të parë të titulluar "CORAZON"!
Kenge kjo me tekst nga vete artisti, me produksion të Radical Record dhe muzikë të realizuar nga "UNiK BEATZ". Kenga eshte publikuar ne kanalin zyrtar te artistit.

Më datë 31 Korrik 2022, Alban Asllani publikon videoklipin "Tranquila", në bashkëpunim me Florin. Teksti i këngës u shkrua nga vetë Alban Asllani.

Më datë 27 Shtator 2022, Alban Asllani publikon videoklipin "Pres". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Alban Asllani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 10