Alban Emiri
Alban Emiri

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Alban Emiri është një këngëtar dhe instrumentist i njohur. Alban Emiri, Kompozitori i nje nga kengeve më te bukura Shqiptare: "NA LINI TE JETOJME", shkruar ne vitin 1991 dhe prezantuar në Festivalin e 30-te ne RTSH me grupin TINGULLI I ZJARRTE. Në Dhjetor 1992, Alban Emiri merr pjesë në Festivalin i 31-të në RTSH me këngën "Quo Vadis Brezi Im", të cilën e këndon Josif Gjipali. Në Dhjetor 1996, Alban Emiri merr pjesë në Festivali i 35-të në RTSH me këngën "Donkishot". Më datë 15 Maj 2020, Alban E...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1