A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Emiri

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3
BIOGRAFIA: Alban Emiri is a popular singer. Alban Emiri, Kompozitori i nje nga kengeve më te bukura Shqiptare: "NA LINI TE JETOJME", shkruar ne vitin 1991 dhe prezantuar në Festivalin e 30-te ne RTSH me grupin TINGULLI I ZJARRTE. Në Dhjetor 1992, Alban Emiri merr pjesë në Festivalin i 31-të në RTSH me këngën "Quo Vadis Brezi Im", të cilën e këndon Josif Gjipali....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Muhamer Duraku-Meli

Breaker G

Ardi (Ardian Hasaj)

Nusran Fera

Xhemail Retkoceri (Xhemi)

Kacho

Arjan Effecti

Shemi (Shemsi Bytyqi)

B-King

Orhan Zeneli


Tags: Alban Emiri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019