Alban Furtuna

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 44 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Alban Furtuna është një autor këngësh shumë i njohur. Alban Furtuna është një nga kompozitorët më të njohur shqiptar. Ai vjen nga Tirana ku edhe ka lindur. Kompozon këngë kryesisht të zhanrit pop folk por edhe popullore. Ka bashkpunuar me shumë artistë të famshëm shqiptar si: Sabri Fejzullahu, Vjollca Haxhiu, Shyhrete Behluli etj. Ndërkohë që vazhdon dhe kompzoon edhe sot në studion e tij të inçizimit në Tiranë. Alban Furtuna ka filluar aktivitetin e tij si muzikant ne vitet 90 duke interpretuar ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Gussit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Gent Myftaraj

Fatmir Muja

Bini Nebihu

Marenglen Boja

Arianit Palaj

Kujtim Laro

Dorian Gjoni

Mithat Sadiku

Avni Qahili

Klodian Qafoku


Tags: Alban Furtuna, Alban Fortuna, Alban Furutuna

Krijo Një Kartolinë