Alban Jashari
Alban Jashari

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • KosovëBiografia

BIOGRAFIA: Alban Jashari është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore qytetare. Me muzikë ka filluar të merret qysh në vitet e hershme të shkollës fillore. Është themelues i grupit muzikor Harmonia nga Prishtina, grup ky i njohur mjaft mirë për stilin e veqantë gjatë performancave live në mbrëmje të ndryshme dhe ahengje familjare. Albani ka një vokal jashtëzakonisht të mirë, të pastër me një ngjyrë karakteristike dhe posedon një repertoar të gjerë të muzikës popullore dhe asaj të vjetër qytetare. Njihet si këngëtar dinamik ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0