Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Male

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Alban Male është një autor këngësh i njohur. Diplomuar për piano në Akademine e Arteve, Male është pjesë e Top Medias prej vitit 2000. Vlerësuar me çmime në disa ngjarje e gara muzikore, Male njihet për bashkëpunime të suksesshme me disa nga emrat më në zë të brezit të këngëtarëve të pas viteve 2000 si Alban Skënderaj, Besa Kokëdhima, Samanta Karavella, Vitmar Basha, Bojken Lako, Valon Shehu. Alban Male është realizues i kolonës zanore të dy filmave me metrazh të shkurtër “Tifozët” dhe “...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Nazmi Sfishta

Muharrem Xhediku

Ylli Valla

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Marsel Gunga

Sezgin Curi

Sokol Vulaj

Arti Rec

Fabian Asllani

Tags: Alban Male


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet