A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Alban Mehmeti - Ne Ditelindjen Tende


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/05/2010

2010-05-23T00:00:00

Song from the album:

"Po Te Pres"

Participating in

Top Fest 7


mund te jet e let e let per ty
te me thuash lamtumir
dhe dy gota mbushur metet plot
e ti sot ndoshta je gezuar
jom i ulur thjesht mbi tavolin
fell ne sy po te shikoj
por ne foto smundem te hy dot
te uroj shum ty

refreni:
ne ditlindjen tende
nuk ka vend per lot e mi
ne ditlindjen tende
qielli qan per dashuri
ne ditlindjen tende
dhe se une nuk jom aty
te uron dhe ky shpirt sa shum te don
Gezuar

nuk te vret as pak qe une nuk jom
afer teje pran te rri
kur nje vit me shum te mbushesh ti
te uroj dhe nje qin te tjera
mund te jet e let e let per ty
te me thuash lamtumir
sot e ke ditlindjen mos harro
nje dhurat rri mbyll

refreni:
ne ditlindjen tende
nuk ka vend per lot e mi
ne ditlindjen tende
qielli qan per dashuri
ne ditlindjen tende
dhe se une nuk jom aty
te uron dhe ky shpirt sa shum te don
Gezuar

per ty e fala lumturin
me zemer une e fala dhe dashurin
ne ditlindjen time
dua qe te me vish
te te sho te te ndjej
te them te dua
per ty e fala lumturin
me zemer une e fala dhe dashurin
ne ditlindjen time
dua qe te me vish
te te sho te te ndjej
te them te duaaaa


Lyrics submited by F & F
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019