Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Nimani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Alban Nimani është një këngëtar i njohur. Artisti nga Kosova që eksperimenton në mediat e reja dhe muzikën elektronike duke krijuar një lidhje mes shumë zhanreve të muzikës dhe artit do të vij sot në Galerinë Kombëtare të Arteve me një perfomancë të artit modern. Nimani rrëfen rrugëtimin e tij të gjatë në artin modern, arsyen se pse zgjodhi tempullin e artit në Tiranë për të sjellë këtë lloj eksperimentimi, si dhe projektet e tij në vazhdim. Pas prezantimeve në festivale të famshme të ar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Asgje Sikur Dielli

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë KomentE Bardhe


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Admir Prekaj

Samir Aliu

Besim Zairi

Evzi Kaja (Xiu)

Marlen Qelia

Gjergj Hila

Bajram Asllani

Tefik Islami

Faruk Visoka

Hazir Qelaj

Tags: Alban Nimani, Asgje Sikur Dielli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet