Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Alban Plovishti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  8
BIOGRAFIA: Alban Plovishti është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Më datë 24 Mars 2017, Alban Plovishti publikon videoklipin "Thelleze Moj Nazemadhe". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo. Videoklipi u prodhua nga kompania SWART. Më datë 8 Nëntor 2019, Alban Plovishti & Landi Brahushi publikojnë videoklipin "Kolazh Jugu 2019". Orkestrimi i këngës u punua nga Valter Beqo. Videoklipi u prodhua nga kompania DArt Channel....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Redi Penko

Emiljano Dhe Grupi

Behar Spahiu

Rrapo Hazizaj

Fatos Xhaferi

Perlat Pashaj

Nimet Sulkaj

Altin Ranxha

Ledio Arapaj

Refat Sulejmani


Tags: Alban Plovishti

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet