Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Ramosaj - Plagë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nesër kur të zgjohem njësoj
Planet tona kurrë s'do mbarojnë
Mundohem me t'fol, Përgjigje nuk marr
Rrobat e tua më erën tënde nuk mbajnë
E nesërmja si do m'trajtoj?

Hapat nga pas, nji nga nji po ja përndjek unë prap
Me një shpresë me u pa atje ku e lam
Se dini ju, se dini si e kom zemrën plagë
Se gjysmën time kam atje lartë
Unë dhe Zoti më nuk shkojmë mirë bashkë
Se un dashta dej n'plakje me t'pas ty pranë

Fjalet e fundit si tham dot
Gjurmët po t'zbehen e kohën nuk e kthekam dot pas

Nji nga nji po ja përndjek unë prap
Me një shpresë me u pa atje ku e lam
Se dini ju, se dini si e kom zemrën plagë
Se gjysmen time kam atje larte
Unë e Zoti më nuk shkojmë mirë bashkë
Se Unë dashta dej n’plakje me t’pas ty pranë
Alban Ramosaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/01/2023
Muzika: Alban Ramosaj
Teksti: Alban Ramosaj
Orkestrimi: Alban Ramosaj & Marko Polo
Në Kujtim Të Tim Ati, Muhamet Kamerolli (1963 - 2010)
Mixed: Marko Polo
Mastered: Camilio Silva (2X Grammy Winner)
Directed: Alban Ramosaj [Ra Filmhouse]
Co-Directed: Klea Mani [Ra Filmhouse]
Dop: Artemis Hajdini
Postproduction: Ra Filmhouse
Production: Ra FilmhouseAlban Ramosaj - Plagë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plagë".
3. Video është e këngës "Plagë", por nuk këndohet nga Alban Ramosaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Ramosaj:


Komente 0