Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Shehu - Nji Lulisht Me Trandofila Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O nji lulisht me trandofilla
Osht parajsa e vertete
Aman aman
Eshte parajsa e vertete

Osht nji vend ku knojne bylbylat
Flak na u dogj arshiku i shkrete x2

O vete me the more xhanan
N'ate lulisht ymrin ta çoj
Aman aman
N'ate lulisht ymrin ta çoj

Mos em le ne kete xhanane
Seç ju fjetet nuk do te rrnojme x2

O maraku osht nji shkendije
Te djeg si dielli o ne qershor
Aman aman
Te djeg si dielli ne qershor

Kete sevdane kush ma dine
O shpirtin tem ja jap ne dore x2

N’Elbasan asht nji gur varri
Te zest arshiket qe s'e pane
Aman aman
Te zeze arshikat qe s'e pane

Of of flake na u dogj Isuf Myzyri
Si Mexhnuni per Lajlanen x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiAlban Shehu
Publikimi: 29/11/2014


Alban Shehu - Nji Lulisht Me Trandofila
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nji Lulisht Me Trandofila".
3. Video është e këngës "Nji Lulisht Me Trandofila", por nuk këndohet nga Alban Shehu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Shehu:


Komente 0