Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albana Bilalli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
BIOGRAFIA: Albana Bilalli është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Albana Bilalli ka lindur në Prishtinë ku filloi nga shkolla e ulët e muzikës deri te përfundimi i masterit për solo këndim. Ajo ka performuar edhe me band-e të ndryshme ku me muzikën e saj ishte present brenda dhe jasht Kosovës. Puna me band-e të ndryshme ka përforcuar talentin e saj. Po ashtu ishte vokaliste e bandit të formuar Offchestra. Performancat solo ishin puna kryesore për të. Albana Bilalli është kantautore dhe pretendon për zhvillimin ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

11 🔥

Drita Ime, Fajkoi I Vogël Dhe Valët E Shpirtit (2017)

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Albana Bilalli, Albana Bilali

Komente 11