A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Albana Mesuli

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  37
  • Origin:
  • Nenshat (Shkoder) 
  • Age:
  • 33
BIOGRAFIA: Albana Mesuli is a popular singer of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Albana Mesuli mbaroi Shkollen 8 vjecare ne vendlindje, ndersa te mesmen e kreu tek shkolla artistike 'Prenk Jakova' ne Shkoder. Pas shume aktivitetesh muzikore neper dasma ajo realizon kenget e saj bashke me disa vieoklipe. Aktivitetet e saj shtrihen se shumti ne Maqedoni dhe Shqiperi. Deri tani ka realizuar disa albume, videoklipe dhe ka marrë pjesë në disa festivale dhe shumë programe televizive apo evente të tjera muzikore. Në Prill 2005, A...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Luajne Vajzat Shqiptare (2009)

Simpati (2007)

Mire Se Erdhe Dashuri

Te Dua, Te Dua


» Add A Song »

Une E Ti
N'testament
Me Mua Mos Luaj
Lamtumire
Tash Je I Harruar
Sot E 100 Vjet
Ke Faj...
Valle Hedh Ne Zemer
Je Pikë Në Zemër
Pse


Related Artists:

Blerina Dibra

Rifadije Graiqevci

Dafina Morina

Persa

Emmy

Shamsah

Irva Stefa

Greta Berati

Entela Zhula

Habibe Ostreni (Bibe)


Tags: Albana Mesuli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019