TEKSTESHQIP

Albana Mesuli
S'te Kthehem Prap
Lyrics
(Feat. Ton Voka)

Nga ta di, nga ta di qe dashuria eshte aq e ftoft.
Si ta di, si ta di kur un ndryshe te kam kuptu.
E kam prit,
e kam prit se do vije fundi nje dit e kam ndjer dhe e ndjej se per ty me asgje nuk vlej.

2x
Nga te shkosh, nga te ikesh,
nga te flasesh per mu
ti gjithmon do jesh i pafat.
Do te shaj , dot bertas,
dot mallkoj pa fund asnjeher
s'do t'le rehat.

REF 2x:
Kurr me s'te kthehem prap,
pa mua s'ben nje hap,
dhe per kete kam fat,
s'te kthehem kurr me prap

Nuk jeton, nuk jeton dashuria s'jeton tek ti. Ti e din, ti e din por kurr sma ke then ne sy.
Ska rendsi,
ska rendsi asgje me ska rendsi per mua sa do t'me kerkosh te falur,
me s'te kthehem kurr.

2x
Nga te shkosh, nga te ikesh,
nga te flasesh per mu
ti gjithmon do jesh i pafat.
Do te shaj , dot bertas,
dot mallkoj pa fund asnjeher
s'do t'le rehat.

REF 2x:
Kurr me s'te kthehem prap,
pa mua s'ben nje hap,
dhe per kete kam fat,
s'te kthehem kurr me prap

Degjo. Imagjinoj tet kthehem prap dhe kte ti nuk e di,
te kerkoj edhe ni her te jemi bashk un edhe ti,
mos bej gabimet qe kam ber deri sa s'ishte von,
do mundohem te ndryshoj te jem me ty un pergjithmon.
Dhe do filloj edhe njeher te jem me ty si me pare,
me lejo te kthehem prap mos t'jemi me te ndare,
kujtoj kohen e kaluar kur te falja dashuri, t'lutem harroje vetmin mos vuaj n'perjetsi.

REF 2x:
Kurr me s'te kthehem prap,
pa mua s'ben nje hap,
dhe per kete kam fat,
s'te kthehem kurr me prap

DËRGOI: