Për Kasapët

Nese do te jesh
Kasap i suksesshem
Nje gje duhet te dish:,

Mos u mundo klientit
Tja shesesh dyfish,

Se ne fund nuk do shesesh
as nje kile mish,

Prandaj Mos e ki mendjen
Vetem para per te mbledhur,

Se mishi po te ngeli
Behet per tu hedhur!.

Nese rrespekton klientin
Te qete e ke (shpirtin)-xhanin,
Se ne te kunderten
Nuk kalon shume kohe
Dhe e mbylle dyqanin!

14/12/2019

- Poezi nga Albërim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0