Tema: Poezi Për Kosovën


Për Ty Kosovë E Dashur

Kosove mbi ty ka shume tradhetare
Edhe ka prej te gjithe llojve
Dikur ke pas Burra Legjendar,
Por nen dheun tend oj Shqipe
Gjenden trupat e Heronjve,

Te kane lodhur oj Kosove
Dhe gjithecka ty po ta marrin
Kan harruar gjakun e Ushtareve
Dhe Heroin Legjendar
Komandant Adem Jasharin.

Kan harruar po oooj Shqipe
se fale kujt! e gezojne lirine!
Edhe pse shume mire e dine,
Se Ushtria Clirimtare edhe
Komandant Adem Jashari
Na e sollen Pavarsine.

Keta jane Burrat e ketije Kombi
Gjini i Nenes Hallall ju kofte,
Allahu i shperblefte me Xhennetet e tij
Edhe te gjithe i Meshirofte.

9/1/2018

- Poezi nga Alberim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0