Kini Kujdes Nga Injorantët

Kini kujdes nga Injorantët
Sepse graviteti i tyre
është aq i fuqishëm,

saqë mundë t'ju lëkundi
nga Boshti i Diturisë,
dhe T'ju çojë në një Orbitë
të pa njohur,

Ku nuk do të shihni më
Dritë-(Dituri) as një herë,
Dhe do do të ngeleni përgjithmonë
në Errësirë-(Injorancë)

11/7/2017.

- Poezi nga Albërim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0