Vepra Apo Fjalë?

Njerëzit që kanë shumë fjalë
Janë njerëzit ke kanë pak vepra,

Njerëzit që kanë pak fjalë
Janë njerëz që kanë vepra,

Po njerëzit që fjalët e tyre i bëjnë vepra
dhe veprat e tyre flasin me fjalë,
Ata janë njerëzit, më Veprimtar,.

14/10/2017.

- Poezi nga Albërim Stojani{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0