Tema: Poezi Satirike


Përshëndetje Ateist! Unë Jam Asgjëja

Përshëndetje Ateist!.
Unë jam Asgjëja, Vi nga asgjëkundi dua të takohemi në: Askund, sepse është një vend i veçantë i krijuar nga asgjëja dhe aty nuk do të ketë asgjë kur të vish, Besoj se do të më njohësh me të parën! ngase unë jam një asgjë!.
Dhe jam e bindur ngase ju pasuesit e mi (asgjësë) Nuk keni dyshime ne besimin e krijimtaris nga asgjëja.

(Edhe'pse e kuptove se sa Idiot je duke lexuar këtë mesazh, mos u mërzit,
Sepse në fund të fundit të jesh idiot me vetëdije për ju ateistët nuk përbën problem, ngase edhe idiotësia është diçka që nuk shikohet dhe i bie që të jet asgjë!.)

- Poezi nga Albërim Stojani{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0