Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albina Kelmendi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  301
 • Emri i Vërtetë:
 • Albine Kelmendi
 • Vendlindja:
 • Pejë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 23 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Albina Kelmendi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Një vajzë me edukim muzikor, jo vetëm në aspektin e shkollimit, por edhe në atë familjar. Këngëtarja, e cila vjen nga një familje muzikantësh ka trashëguar prej tyre jo vetëm dëshirën dhe pasionin e madh për muzikë, por edhe një talent të jashtëzakonshëm. Ajo ka ndjekur shkollën e muzikës për klarinetë në Pejë, si dhe sekondar ka instrumentin e pianos. Ajo bashkë me familjen kanë krijuar një bandë muzikore te quajtur “Family Band”. Në vitin 20...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Sidorela Kelmendit

Finaliste në

The Voice Of Albania

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

8 🔥Hajredin Pasha (2020)

★★★★★

Ta Fali Zemra (2020)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

15
18

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Olimpia Smajlaj

Fiorela Sahiti

Vjosa Selmani

Elta Ademi

Arbnora Rexhepi

Lorina Dula

Albana Berisha

Sala Jashari

Dona Janova

Adea Pula

Tags: Albine Kelmendi, Albina Kelmendi, The Voice


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet