Albion Muqiqi
Albion Muqiqi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Albion Muqiqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Më datë 15 Dhjetor 2015, Albion Muqiqi publikon videoklipin "Nuk Shoh Tjera". Në vitin 2017, Albion Muqiqi publikon albumin "Live 2017". Më datë 26 Korrik 2019, Albion Muqiqi publikon videoklipin "Ma Shume Se Dashni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Agon Neziri. Videoklipi u prodhua nga RGB Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Agon Neziri. Më datë 1 Shkurt 2023, Albion Muqiqi publikon videoklipin "Ajo". Muzik...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0