Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albion Muqiqi - Potpuri 2022 Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Maje t'shpis u ngrit flamuri
dasem t'madhe ne po bajm
edhe nanes poj qesh nuri
djalin sonte e marton
2x

Hajde gjith hyni ne valle
hyni n'valle me vallzu
o lum po ban baba dhe nana
djalin sonte e ka martu
2x

Po vin motrat me dahire
pe bin nusen me duvak
hajde nuse ardhsh e bardh
je si yll e je si han
2x

Hajde gjith hyni ne valle
hyni n'valle me vallzu
o lum po ban baba dhe nana
djalin sonte e ka martu
2x


Edhe kush u que oh ni loj me lue
2x

Po na vjen shoqnia hajde nau ka disponue
2x

Ani moj e mira o synin e zie
2x

O do te marr oj qiko e te qoj ne shpie
2x


Paska vesh lulia dimije
lulia dimije

Mashallah moj mashallah moj
sa te paskan hije
sa te paskan hije

Paska vesh lulia fustane
lulia fustane

Mashallah moj mashallah moj
poj bika tamane
poj bika tamane
Albion Muqiqi
Publikimi: 24/05/2022
Orkestrimi: Egzon Bajraliu


Albion Muqiqi - Potpuri 2022
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri 2022".
3. Video është e këngës "Potpuri 2022", por nuk këndohet nga Albion Muqiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albion Muqiqi:


Komente 0