Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alboholics - Mos Thuj Jo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

I humbur mundohem ta kujtoj kohen e vjeter
e gjej te veshtir se tani shtirihem me dike tjeter
dhe i bej krejt ato qe i bera me ty dikur
por kut t'me kujtohesh ethet m'shfaqen mbi lekur
ato dur kut t'm'kujtohen a thu nga kush ledhatohet
tani e kuptova se kujtimet nuk harrohen
aq sa do t'harrohen edhe sjelljet e tuja
qe i bere qe si bere per m'u kurr z'do t'jesh e huja
ne zemer do te jesh si femer si prinssesh
sepse ne mendjen time ne jet duke buzqesh
e maj men duke me desh dy vite neper koh
sepse s'ishim veq te dashur mire po ishem edhe shok
kjo sosht lutje per romanc midis qirav
je femer n'boten time eliza n'bot qudirav mes deshirav
t'kqijav t'mirav veq ni sen me ben pershtypje
se si gjith ky kapitull mbaron me nje pikpytje

CyaNide Ft. N.A.G

Mos thuj jo mos thuj jo (mos thuj jo mos thuj jo)
Mos thuj jo mos thuj jo (mos thuj jo mos thuj jo)

N.A.G

Ende duart i mbajn ton ndjenjat por kjo zemer s'mun
se gjurmet qe le ne te rriten c'do dite e me shum
pse kur me the te dua te thash edhe une
pse kjo harmoni tani mori fund
por prap me vjen mire qe ne te dy u takuam
nje epizod te re se bashku e filluam
a mban mend kur m'shikojshe me bisht syrit kerkojshe
ne funditn kunder botes ne dy guj u rrzojshe
nje koh e gjat kaloj dhe gabimet e mia i vrejta
po tash gabime i ndan nga e verteta
nuk isha afer teje ne koh te veshtira
nuk isha afer teje me ti plotsu deshirat
po tash pys per ni shanc qe t'mys me romanc
kushedi mund te kemi diqka qe kurr s'kemi pas
ndoshta po ndoshta jo sun e blen pa e bo
kur te pys per her te fundit te lutna mos thuj jo

CyaNide Ft. N.A.G

Mos thuj jo mos thuj jo (mos thuj jo mos thuj jo)
Mos thuj jo mos thuj jo (mos thuj jo mos thuj jo)

B52

Besimin e fiton kur fluturon nje koh e gjat
e c'do nat e njejta gje po me brengos
nese largesia na ndan a do te qoj letra ne post
kofse e meritoj at qe ndjen per mua
thua gjat kohes ton tjeter kujt a do ti thu t'dua
se e dyshimt je sa her qe si e umbur shuan
nese t'vjen shanca me m'u a do te luan
apo e perballon dhimbjen dhe per dashurin ton vuan
kuptom se mundohem ta kontrolloj situaten
me mungon kur n'dritare e shiqoj qiellin naten
e shiqoj kalendarin me mar vesh daten
qe ma premtove une ti perseri dor per dore
s'me mer gjumi rehat s'ma len koken
konsumoj alkohol deshiroj ta thej goten
kjo eshte e kot ti e vazhdove jeten
mundohem ti qes letrat n'tavolin dhe ta gjej vetveten

Cyanide

s'po di as qa me thon... ma ke thy zemren... qysh mujte me ma bo kshtu :) qysh qysh.... po m'kujtohet te deti dor per dore... qysh em le kshtu... aitt se zoti ka me ta kthy lara keqe


Ky tekst u dërgua nga  EaGLePAlboholics
Publikimi: 26/08/2009


Alboholics - Mos Thuj Jo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Thuj Jo".
3. Video është e këngës "Mos Thuj Jo", por nuk këndohet nga Alboholics.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alboholics:


Komente 0