Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alboos
  • Emri i Vërtetë:
  • Albion Spahiu
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: hip-hop

Alboos është këngëtar. ALbion Krasniqi, i njohur si ALboos jeton ne Prizren. Me rep filloi te merret ne vitin 2009 duke ingjizuar kenget e ti ne kompjuter. Pas nje kohe krijuan nje studio "Doubel Records" dhe startoi me kengen e pare "REVULICION" e ingjizuar ne Double Records.

Më datë 30 Prill 2017, Alboos publikon videoklipin "Loqka".

Më datë 30 Gusht 2017, Alboos publikon videoklipin "Ajo Ma Boni".

Më datë 29 Dhjetor 2017, Alboos publikon videoklipin "Holiday".

Më datë 8 Prill 2019, Alboos publikon videoklipin "Rruga".

Më datë 20 Gusht 2019, Alboos publikon videoklipin "Pe Din".

Më datë 8 Korrik 2020, Alboos publikon videoklipin "Zara".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  xxoni  

Komente

Asnjë Koment

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet