Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alboos - R.i.p Argjira

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "R.i.p Argjira".
3. Video është e këngës "R.i.p Argjira", por nuk këndohet nga Alboos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alboos - R.i.p Argjira  (Feat. Kinggene)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Kinggene

17/01/2010

2010-01-17T17:25:48+00:00Krej pi shof
nheshtje diqka paska ndodh
ni munges e madhe
edhe ni her nkit shkoll
me ty osht gjithmon shoqnia
e keiit familia
rest in peace kurr st'harrojm
ARGJIRA VITIA
nzemrat tona kii met...!
edhe gjith kii me kon...
krejt u trondita
kur morra vesh qi na kii lon
A thu pse ti shkove?
na le vet me lot ne sy
duhet em bo gajret
se edi qe smun mu kthy
Shum pak tkom njoft
pak me ty kom nejt
shum pak tkom pa
po jom merzit si kejt
ni shkooll jena rrit
qiton pi teje se kena prit
pse snejte me neve
spaku edhe ni diit
nuk mujna met harru
gjithmon me neve je
spo di qysh mu shprreh...!
qoft i leht tu aj dhe
edhe nese nuk tshofim
zemer kena mer pas
ngushllime per ata njerz
qe zemra ju ka pLas...

Ni zo qe pom fol
thot pse po kani?
qa po ndodh?
kallxon qe un shkova
e nuk kthena mo nshkoll
ni hije qe pom njeef
me ni fotografi ndor
kallxon qe une shkova
e nuk kthena mo n'or

Aj zoni qe um folke
mo nuk o ka nihet
personi qe um folke
nshkoll nuk pi rrihet
hija qe um njeke
shpeiit ma boni Lamutmir...
personi qe shkoj ishe ti ``ARGJIR``

Edhe sa jet mi hup?
edhe sa fmi me dek?
edhe sa nana me kajt?
edhe sa zemra mu prek?
A ka ma piklluse?
se nkiit koh me shkel njerin?
sherri ni budalles
qe sdin me vozit kerrin
Garant hala ish kon ARGJIRA
aj mos mu pas gut
tash met fajtore
se nen-kaLim me hi u tut
normal qe tuten
se e ka bo veq shkel e shko
edhe mi shku mi thon a nuk i intereso
dritat i kan ngjit
po asnjona nuk punon
e she ujin qe u mbledh po kerkush
se pastron
edhe pse se kom njoft
n'zemer um ka prek
fmis 14 vjet paprit mi ardh ajo dek
Kush o fajtor qeveria?
a shoferi?
ndertojn autostrada
ku mas'shumti kalon njeri
Pash zotin e madh
veq kallxona diqka
a keni diit ma heret?
a masi ju kallxum na?

Ni zo qe pom fol
thot pse po kani?
qa po ndodh?
kallxon qe un shkova
e nuk kthena mo nshkoll
ni hije qe pom njeef
me ni fotografi ndor
kallxon qe une shkova
e nuk kthena mo n'or

Aj zoni qe um folke
mo nuk o ka nihet
personi qe um folke
nshkoll nuk pi rrihet
hija qe um njeke
shpeiit ma boni Lamutmir...
personi qe shkoj ishe ti ``ARGJIR``


Ky tekst u dërgua nga  doNNaA
Më Shumë Këngë Nga Alboos:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet