Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alboos - Nana Pret

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nana Pret".
3. Video është e këngës "Nana Pret", por nuk këndohet nga Alboos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alboos - Nana Pret  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

15/09/2011

2011-09-15T15:10:33+00:00Rep1.
1 nan me 1 qosh po kan e verteta i dhem
qdo dit tu bertit me zo ku e kom djalin tem ?
Tu mos dit kurgjo hiq ajo per fatin e ti
Nana pe shoqnon veten per qdo nat me merzi

Ishte viti 99 per her tfundit kta u pan
1 mindil ndor pe man e qaty me lot u ndan
E kjo nana tu i than djali jem paq fat
Meno qe um le permas une ty tkujtoj qdo nat

Koha po kalon..pi nin krismat nana e vet
Pi vjen 1 ndjenj e keqe po ja nis e po bertet
Djali jem ti ku je? a je shnosh? a je mir ?
Spe di a je ka m'nin veq un pe kom teper shtir

Ajo rrike nshpi ton diten po smurr as 1 leter
Nuk murr vesh kurgjo per djalin e prishi kejt jeten
Qat koh ska dit sen tu nejt veq me shpres
Hiq as 1 her njet djalin se qiti n'harres

Ref2x:
Hala as 1 lajm si erdh asaj ju ka bo ke tmerr
Jeta ju bo sikur ferr para syve ju bo terr
Ajo qdo nat tu bertit se harroj as 1 dit
Ja nisi smuja me ja ngjit djalin hala tu e prit

Rep2.
Shpejt kaloj 99-nta hala met pa informata
Kerkon tjeter se ka ngat me perqafu ajo e ngrata
Nuk ka kujt me ja shtri doren ka mejt kejt vet
Veq per me pas lirin jeta ju bo kijamet

Kalun edhe shum vjet hala lajm i ri ska ardh
Dikur dul edhe nTV smujti veten ma me nal
Gjendja e saj teper e keqe kerkush nuk i nimoj
Djali i vetem qe e pat nuk pe din as ka i shkoj

Teper keq per ta u bo asaj zemra hala i dhem
QDO DIT SYT I MAN KA DERA ME KQYR DJALI MOS PI VJEN
E sheh qe kurgjo ska tre ja nis edhe qan me lot
Ajo bohet shum pishmon pse e lash mem shku kot

Pse bash tash erdh kjo koh kishe u bo pavarsi
Ku e kom djalin thot? se qesaj si thom liri
Nuk pe di a ka dek ? a o nburg? a e kom gjall?
Qetu am'na 1 pergjigj'je spaku lotin me ma nal

Ref2x:
Hala as 1 lajm si erdh asaj ju ka bo ke tmerr
Jeta ju bo sikur ferr para syve ju bo terr
Ajo qdo nat tu bertit se harroj as 1 dit
Ja nisi smuja me ja ngjit djalin hala tu e prit

Rep3.
Dita e dites po kalon ajo kerkujt spi beson
Do munohen mi jep gajret po asaj veq ja ronon
Se din sa u bo pishmon qe si tha me nejt me to
Nat e dit po qan me lot po apet nfund kurgjo

Djali i saj nfotografi shum i ri at'her u kan
Kjo ton diten ndor e man i kujtohet qa i ka than
Aj para se mu nis ja boni un TE DUA SHUM
Po du me ta pru lirin tlutna bone mir at gjum

Mos meno ti per mu jeto se un sdi a kthena
Plumin e fundit e kom zgjidhje e prej shkaut jo nuk prena
Qeto po ta garantoj nana jem tlutna kuptom
Anej pi ni krismat e un hala nshpi po jom

Nana u met pa fjal zemra e saj dojke me nal
Po nuk mujke ajo mi than se per liri u bojke fjal
ME 1 PERQAFIM TMADH ATA 2 QATY U NDAN
JETA HALA KNEJ VAZHDOJ PO KURR MA NUK U PAN

Ref2x:
Hala as 1 lajm si erdh asaj ju ka bo ke tmerr
Jeta ju bo sikur ferr para syve ju bo terr
Ajo qdo nat tu bertit se harroj as 1 dit
Ja nisi smuja me ja ngjit djalin hala tu e prit


Më Shumë Këngë Nga Alboos:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet