Albos
Albos
Albos
 • Emri i vërtetë:
 • Alban Markaj
 • Vendlindja:
 • Ranoc
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 25 Tetor 1991
 • Horoskopi:
 • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Albos është këngëtar dhe autor këngësh. Albos është një këngëtar dhe autor këngësh Albos e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik. Se pari u be i njohur me kengen e tij te par "Me T jetrin" e ber ne vitin 2008 ndersa e publikuar ne vitin 2012.
Ne vitin 2014 ka realizuar kengen e titulluar "Dy Dashuri". keng E Cila ka fituar qmimin best balada ne qelesin muzikor 8. "ALBOS eshte nje artist shum i talentuar, ai esht vet tekstshkrues, vet e ben muziken, vet orkestrimin, ingjizimin etj. Ai se fundi ka realizuar nje bashkpunim me nje reper (dossi) kenga esht balad quhet ndarja, eshte mirpritur shum nga publiku dhe ka pas sukses.
Albos me muzik mirret qe nga femirija qe nga mosha 5 vjeq duke luajtur me instrumente te ndryshme piano, sint, qifteli, fyelL, kitare. Si i vogel ka marr pjes ne shum evendimente te ndryshme.

PASSAPORTA:

Gjatësia: 1.73cm
Ngjyra e syve: kafe
Ngjyra e flokëve: zeze
Pija e preferuar: Uji Dhe lengjet e frutave
Muzika e preferuar: Muzika në përgjithësi(Balada)
Këngetari-ja i/e preferuar: Michael Jackson
Ngjyra e preferuar: Gjelbert
Sporti i preferuar: Fubolli
Sportisti/ja i/e preferuar: ronaldo
Hobi: Sporti
Stili i veshjes: Sportiv
Moto e jetës: Te Hash dhe te jetosh shendosh

Në Prill 2014, Albos merr pjesë në Celësi Muzikor 8 me këngën "Dy Dashuri".

Në Prill 2015, Albos merr pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Krejt".

Në Gusht 2016, Albos merr pjesë në Kosova Fest 2016 me këngën "Po Du", në bashkëpunim me Rina Gashi.

Më datë 19 Korrik 2018, Jimmy publikon videoklipin "Hala T'du", në bashkëpunim me Albos.

Më datë 6 Korrik 2021, Blero publikon videoklipin "Telenovela", në bashkëpunim me Albos. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 26 Nëntor 2021, Albos publikon videoklipin "Kan Me Tu Kthy (Remake)".

Më datë 2 Shkurt 2022, Albos publikon videoklipin "S'je Me Mu". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Albos. Produksioni audio u realizua nga Albos.

Më datë 22 Shtator 2022, Blondi & Albos publikojnë videoklipin "S'e Meritova".

Më datë 18 Nëntor 2022, Albos publikon videoklipin "Me Than". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Albos. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 9 Janar 2023, Gjesti & Albos publikojnë videoklipin "Prap T'thirri". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Gjesti, Albos & Flakron Voca. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Albos.

Më datë 5 Shkurt 2023, Gjesti & Albos publikojnë videoklipin "Injorante". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Gjesti & Albos. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Albos.

Më datë 31 Mars 2023, Albos publikon videoklipin "Ata Sy". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Gjesti & Albos kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge, ndërsa arranzhimi u krye nga Dossi. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga vetë Albos.

Më datë 10 Korrik 2023, Albos publikon videoklipin "Kam Duru". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Albos. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga vetë Albos.

Më datë 10 Tetor 2023, Albos publikon videoklipin "Asnjëherë". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Albos & Gjesti kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: AlbosOfficial AlbosOfficial  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0