Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bess - Premtimet (Infinity) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Premtime sun i mbajte hine me forc po hupe
kanihere lotet i ndale pse moj ander u Zhduke
Zotit ju Lute dhe dikur Ndegjoj Drita Erdhi
Mundohem me nejt i mir pre to se shum t'mira mi Sjelli

N'ket Jet mi besu dikujt seshte e Drejt
Zhgenjehesh shpejt ti i kqyr ata Perparojn Tu Rrejt
E vertet bohesh edhe vet veq kur Shpirtin e shet
Nese ja M'bush Gushen Lek te Ngajn mas si Qet

Realitet i Hidhur pa ndryshim dhe Permisim
Si nje Zinxhir i Lidhur shoki per rini Helmim
Pa dyshim e thom qe ne ket industri mut Tingllojn
Sidomos do Fillestar po deshtojn mut po e Bojn

Jam Plot Energji Shqisa jem e 7 eshte Poezi
Zgjohem nga Erresira si Fenix qe ringjallet ne hi
Gjith kur diçka Depri bi tutna mos Trekendesh po hi
Por vetem nje Frym me shi me Tregon dikun egziston Liri

Idhnimet e lajn plagen por Barra smund te Sherohet
e mar ni lapc ner rrezet e henes dhe truri Qecohet
Shpirti Lendohet se Fjala peshon shum ka Vler Shum
si thmi smuj e qitsha Fjalen e tash po Rrjedh Si Lum

Netet pa gjum, kur gjith e enderroja te verteten
per mos me pasqyru te kalumen du me ndryshu jeten
pa e kuptu vetveten harro qe mundesh dikon tjeter
e boj veper tu shkru ne leter si ne kohen e vjeter

Me m'byt Fakti kur i Shoh prinderit, qdo dit Pleqerohen
me Shum, e lus zotin mi ruj shum
se sa her qe dal nga shpija Lotet me Pikojn
Tutna qe mos nuk po muj me ja kthy T'mirat se Vitet po Shkojn

Kshillat kur Smuj ti Harroj N'ket poshter jet
Nese don me Hyp nalt Mos e ul Kryt posht, shum e Vertet
katastrofa ma e madhe ne ket bot eshte harresa
armiku ma i madh N'jet eshte Pengesa
BESS
Publikimi: 27/11/2016
Teksti: BESS


Bess - Premtimet (Infinity)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Premtimet (Infinity)".
3. Video është e këngës "Premtimet (Infinity)", por nuk këndohet nga Bess.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga BESS:


Komente 0