Aldi Loca
Aldi Loca

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Mosha:
  • 27 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Aldi Loca është një autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo etno. Ai eshte nje Muzikant qe luan ne nje instument turk saz (sharki) dhe autor i shume kengeve. Ka bashkupunuar me shum kengetar te suksesshem si Muharrem Ahmeti ne kengen "Hape Zemren" e shume kengetar shqiptare te trevave te ndryshme....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0