Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aldo Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  7
BIOGRAFIA: Aldo Hoxha është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore polifonike. Më datë 14 Prill 2015, Kozeta Shabani & Aldo Hoxha publikojnë videoklipin "Vella Dhe Moter". Më datë 24 Korrik 2015, Aldo Hoxha publikon videoklipin "Ja Te Marr Ja Rri Beqar". Më datë 20 Korrik 2017, Aldo Hoxha publikon videoklipin "Se Ne Kemi Dashurinë". Më datë 31 Tetor 2018, Aldo Hoxha publikon videoklipin "Dallget E Jetes". Më datë 13 Maj 2019, Aldo Hoxha publikon videoklipin "Malli Per Nenen". Më datë 9 Dhjetor 2019, Aldo Hoxh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Flori Hyka

Edmond Hoxhaj

Gezim Berisha

Mergim Mazreku

Ralien

Albo 06

Fida

Lil Erdi

Alp Isufi

Ekrem Bislimi

Tags: Aldo Hoxha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet