Aldo Prendushi
Aldo Prendushi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Shkodër
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 23 VjeçBiografia

BIOGRAFIA: Aldo Prendushi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ndjek shkollën e muzikës në qytetin e tij dhe studion për trombon. Zgjodhi këtë instrument për të punuar rregullisht me frymën dhe veshin muzikor. Lidhjen më të fortë e ka krijuar me babanë dhe do që ai ta shoqërojë kudo. Aldo ka shumë besim në vetvete dhe është tip ekspresiv. Këndimi për të është pasioni më i madh që nga fëmijëria. Në vitin 2017, Aldo Prendushi merr pjesë në The Voice of Albania 6 dhe kjo nuk ishte hera e parë....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0