Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Peci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  24
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 69 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Aleksandër Peci është një autor këngësh shumë i njohur. Aleksandër Peçi është një kompozitor shqiptar dhe një nga figurat më të rëndësishme të muzikës klasike shqiptare bashkëkohore. Në vitin 1989 iu dha titulli "Artist i merituar". Ai u diplomua në Konservatorin Shtetëror në Tiranë (1974) dhe më pas ka punuar si drejtor i Pallatit të Kulturës në Përmet. Nga viti 1979 ai ka qenë drejtor artistik i Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore. Që nga viti 1986 ai është një kompozitor me kohë të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Kujtim Laro

Hajg Zaharjan

Aleksandër Lalo

Alqi Boshnjaku

Xhevdet Gashi

Timo Flloko

Big Bang (Arbër Gjikolli)

Gojart Ferati

Dorian Gjoni

Mithat Sadiku

Tags: Aleksandër Peci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet