Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  186
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Aleksandër Gjoka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, pop-rock dhe e lehtë. Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa kenge te incizuara por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bukur e cila degjohet edhe sot. Po ashtu ai eshte pjesmarres i disa edicioneve te festivalit madheshtor "Kenga Magjike". Në Dhjetor 1990, Aleksandër Gjoka merr pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Mësues Dhe Shokë". Në Dhjetor 1992, Aleksandër Gjoka, Manjola Nallbani & Viktor Tahiraj marrin ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Xhaxhai i

Renis Gjokës

Ish-Anëtar i grupit

Grupi X

Komente

3 🔥The Best (2014)

★★★★★

Dite Dimri (1999)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

6
7
7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Big Basta

Bujar Qamili

Stine

Ermal Mamaqi

Redon Makashi

Pirro Çako

Kastro Zizo

Sinan Hoxha

Frederik Ndoci

Ardit Gjebrea

Tags: Aleksandër Gjoka, Aleksander Gjoka, Aleksander Gjokaj, Alexander Gjoka, Grupi X


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet