Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Pragu I Vegjelise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  27

Erdha prap tek ky prag i dashur
ku gjithçka me ze te ngrohte me thote
"mirese vjen"
dhe çdo zemer portat mi mban hapur
vendlindje qe n'krah me ke mbajtur
mua birin tend me mall me pret
dhe me percjell.
Tek i njoha une nene e babe
ma degjove ti te paren fjale
dhe hapin qe hedh kudo ne atdhe
ti e ndoqe me syte e nenes
Lule jene biro kete dhe.

Ref:

Te madhen dashuri qe nena na mekoj
ja falim Shqiperise
ndaj zemra saj gufon
se qumshti qe pikoj e u be drite

Te madhen dashuri qe nena na mekoj
ja fali. Shqiperise

Ne bijte e saj jo kurre se harrojne
ate prag te pare
pragun e vegjelise.


Ky tekst u dërgua nga BrilanteAleksandër Gjoka
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/06/2016


Aleksandër Gjoka - Pragu I Vegjelise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pragu I Vegjelise".
3. Video është e këngës "Pragu I Vegjelise", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:


Komente 0