Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Mos U Afro Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Mos u afro,
ne k’te or’ kur dielli djeg.
Mos u afro,
se nuk te le te ikesh ti.

Mos u afro,
je e vogel e nuk di.
Me beso,
me merr malli qe tani.

Aroma qe sjell
qellin e zbeh,
si zog do te marr
ne duar te t’fsheh.

Ndaj mos u afro,
e ngrihu prap’ ne fluturim,
pastaj nxito,
te hidhesh fort ne gjoksin tim.

Lekura jote bronx,
serish do zbardhet
ti me stinen do shkosh
un’ dot s’do te vij.
diçka ti the nuk degjoj
se jam ne fund te detit
jam ne fund te detit Jon.

Aroma qe sjell
qellin e zbeh,
si zog do te marr
ne duar te t’fsheh.

Mos u afro,
je e vogel e nuk di.
Me beso,
me merr malli qe tani.

Lekura jote bronx,
serish do zbardhet
ti me stinen do shkosh
un’ dot s’do te vij.
diçka ti the nuk degjoj
se jam ne fund te detit
jam ne fund te detit Jon.

Bota thot’,
nje pulebardhe ra ne det,
dhe u mbyt tek pul’bardha
deti shkret’.


Aleksandër Gjoka - Mos U Afro
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos U Afro".
3. Video është e këngës "Mos U Afro", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:


Komente 0